Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Tibet?Čína?Už nám Tibet neleží v žaludku. Vysoká cena ropy, blížící se olympiáda, proběhlé EURO08 či válka s Íránem nám dali rychle zapomenout. Ale v Tibetu je to pořád stejné, to že média netlačí palcové titulky o lidských právech kdesi v Asii neznamená, že už se tam mají všichni dobře jako u nás v EU. Zamyslete se nad tím a zkuste opět rejpnout do vosího hnízda Číny a nějak podpořit Tibet v čele s Dalajlámou.Dík.
P.S. Pane Topolánku, jakožto člověk vyznávající nenásilí Vám fyzicky neublížím, ale jestli najdu možnost jak Vás sesadit z trůnu nebudu váhat. Jste darmošlap, jakých je na Zemi málo.

Topolánek obrátil, na olympiádu do Pekingu pojede...ZDE.


Násilné potlačování protestů v Tibetu čínskými silami není důvodem pro to, aby americký prezident George Bush zrušil svou cestu na letní olympijské hry v Pekingu. Vyplynulo to z dnešního prohlášení mluvčí Bílého domu. Americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová také ve středu hovořila se svým čínským protějškem a vyzývala Peking ke zdrženlivosti a k dialogu s dalajlamou.......celý článek


Čína opět jedná se zástupci dalajlamy o Tibetu19.5.2008

Čínské úřady odsoudily v úterý první skupinu lidí za nepokoje v Tibetu, které propukly v 10. března. Do vězení jde 17 lidí, někteří z nich dostali i doživotí, nejnižší trest byl tříletý. Informovala o tom agentura Nová Čína.
.....celý článek.

Olympijská pochodeň se na své cestě do letního působiště v Pekingu v pondělí zastavila v severokorejském Pchjongjangu. Slavnostní štafeta se na rozdíl od těch předchozích obešla bez protičínských demonstrací. V ulicích ji zdravily zástupy slavnostně oděných lidí, mávajících vlaječkami a umělými květinami...celý článek. (ruka ruku myje)


5.4. něco není v pořádku, jinak by neprotestovali

Pro sledovaní aktualit týkajících se tohoto nemilého tématu doporučuji internetové noviny Britské listy.

Z pochodu Praha-Prčice

Pokud chcete podepsat on-line petici proti Čínské okupaci Tibetu navštivte stránky Care2

Já sám jsem silně přesvědčen, že to co se děje nyní v Tibetu není a nemůže nám všem být lhostejné. Měli by jsme Tibet v jeho boji za svobodu podporovat a všemožně pomáhat jeho zastáncům. Demonstrace, dopisy vládám, petice, to vše je ku pomoci, především proto, aby sami Číňané pochopili, že lidé ve světě nejsou lhostejní k otázce Tibetu a nesouhlasí s nynější situací. Pokud někdo má námitky, či jiný názor, nechť ho zváží a zveřejní až poté co Čína vpustí zahraniční novináře do Tibetu, neboť ti odtud byli vypovězeni.
Proč asi?


20.3.2008
Čínská vláda pokračuje v tvrdém postupu vůči Tibeťanům. Ve čtvrtek poprvé přiznala i střelbu do demonstrantů. Kulky zranily čtyři lidi. Čína též oznámila, že kvůli bouřím z minulého týdne zatkla 24 lidí. Dalších 170 demonstrujících se podle úřadů vzdalo policii. Tvrdý postup zachycují videa i fotografie....cely článek.
19.3.2008
Čínský ministerský předseda Wen Ťi-pao vyjádřil ochotu k dvoustrannému jednání s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou, a to za podmínky, že se dalajláma zřekne násilí a nebude prosazovat samostatnost Tibetu. Ve středu to v parlamentu řekl britský premiér Gordon Brown, který s čínským protějškem hovořil telefonicky......celý článek.
19.3.2008
Čínská tisková agentura Nová Čína ve středu uvedla, že se více než sto demonstrujících Tibeťanů ve Lhase vzdalo policii. Udělali to prý po výzvě, provázené hrozbou tvrdého zákroku.....celý článek.17.3.2008
Guvernér Tibetu odmítl, že by se při demonstracích v tibetské Lhase do protestujících střílelo. Podle něj zabil třináct lidí rozlícený dav demonstrujících. Guvernér dále sdělil, že zraněno bylo 61 příslušníků zasahujících bezpečnostních sil. Tibetské exilové kruhy ale uvádějí nejméně osmdesát mrtvých demonstrantů.....celý článek. (video)

16.3.2008
Během demonstrací proti čínské okupaci zemřelo v Tibetu nejméně 80 lidí. Uvedla to britská televizní stanice BBC s odkazem na indické zdroje. Tibetský duchovní vůdce dalajláma v neděli prohlásil, že se obává dalšího krveprolití ve své vlasti. Druhý nejvyšší představitel tibetského buddhismu Pančenlama nepokoje ostře kritizoval....celý článek.

15.3.2008
Po pátečních nepokojích v tibetské metropoli Lhase vládl v sobotu ráno v oblasti klid. V ulicích byly rozmístěny silné policejní jednotky a úřady vyzvaly "narušitele zákonů", aby se do pondělní půlnoci vzdali. Kdo tak učiní, může prý počítat se shovívavostí; v opačném případě policejní síly proti účastníkům nepokojů tvrdě zakročí.....celý článek.

články odkazují na www.novinky.cz,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Fotografie
z demonstrace před
Čínskou
ambasádou
10.Března


Sešlo pouze několik desítek lidí,
to ještě nikdo netušil, že březen 08 bude pro Tibet natolik zásadní.

Vlajku drží jediná Tibeťanka na demonstraci.(vlevo)

.......................................................................................................................................................................Žádné komentáře:

Okomentovat