Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

podezření vám sebere internet

„Internet změnil svět, zasahuje do všech oborů a mění život lidí, jejich zvyky i celý společenský systém. Ten by dnes bez Internetu zkolaboval. Vezměte si například Finsko, které už dokonce deklarovalo přístup k vysokorychlostnímu internetu jako právo každého občana Finska,“ uvedl Bartoš.

„Nápady, které se čas od času objevují, jako že někdo bude bez soudu odpojen, léčen či uvězněn, nejsou bohužel typické jen pro léta dávno minulá. Právě Evropská unie a její vůdčí státy, ve svém nezměrném sociálním inženýrství, vymýšlejí stále nové a nové postupy, jak z nás udělat poslušné stádo ovcí vedené ku svému prospěchu,“ řekl Novinkám soudní znalec Vladimír Smejkal.

„Začíná to zákazem 100 W žárovek, pokračuje odpojováním od internetu, protože někdo usoudí, že děláme něco, co nemáme, a obávám se - brzy přijde na řadu nezdravé stravování. Aby bylo jasno - nejen že se nezastávám zločinců, naopak jsem se podílel na vyšetřování mnoha trestných činů spojeních s IT. Ale kategoricky budu vždy protestovat, když v zájmu někoho jiného, nebo v zájmu obecného údajného blaha, budou naše svobody omezovány," říká Smejkal.

"Proto se nemohu smířit s nápady nejprve francouzských, možná dnes již evropských byrokratů, že oni brutálně vstoupí do soukromoprávního vztahu mezi poskytovatelem připojení a kýmkoliv jiným a řeknou: "My si myslíme, že kradeš, tak máš utrum."


ZDROJ a celý článek na Novinky.cz


Žádné komentáře:

Okomentovat