Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

jeden z bilderbergiánů a víc

Tady vybírám jen info ktere se mi hodí do konspirační skládánky - reuters,bilderberg, USA,kissinger, izrael, OF, Havel,UK a podobně.

Michael Žantovský (* 3. ledna 1949
od roku 1988 byl pražským dopisovatelem agentury Reuters
Po revoluci v roce 1989 patřil k zakládajícím členům Občanského fóra, fungoval také jako jeho tiskový mluvčí. V roce 1990 se stal tiskovým mluvčím a poradcem prezidenta Václava Havla. Od roku 1992 do roku 1997 působil jako velvyslanec České republiky (v roce 1992 Československa) ve Spojených státech amerických.V období 2003 až 2009 působil jako velvyslanec České republiky v Izraeli. Od října 2009 je velvyslancem ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.Jeho překlady zahrnují díla Henryho Kissingera, Joshuy Muravchika a Madeleine Albrightové. V roce 2003 spoluzaložil think-tank Program atlantických bezpečnostních studií (PASS) se sídlem v Praze a pracoval jako jeho první výkonný ředitel. Přednášel amerikanistiku na Univerzitě Karlově v Praze a euro-americké vztahy na pražské pobočce New York University.

ZDROJE 1, 2, 3,


(tohle taky nějak nevim jak dopadlo a jak se z toho černokníže vymluvil .. víte li někdo podělte se. Ale dobře se ptá ten Filip, asi má filipa.)

DOKUMENT: Interpelace na ministra Schwarzenberga ve věci účasti na tajné schůzce

Předseda KSČM Vojtěch Filip chce vědět, co bylo obsahem Schwarzenbergovy návštěvy v USA.
Vážený pane ministře,

v souladu s čl. 53 Ústavy České republiky zák. č. 1/1993 Sb. a §§ 110 a následující zákona č. 90/1995 Sb. zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny se na Vás obracím s písemnou interpelací v níže uvedené věci.
Pro písemnou interpelaci jsem se rozhodl proto, že jste opět na dnešním jednání dne 12.6. 2008 nebyl přítomen a omluvil jste se z důvodů zahraniční cesty.

interpelace se také týká Vaší zahraniční cesty, ale nevím zda byla služební.

Podle informací z tisku jste se mezi 5. a 8. červnem zúčastnil v Chantilly ve Virginii v USA setkání skupiny Bilderberg. Žádám v této souvislosti o vysvětlení, jaký byl účel Vaší cesty , na čí pozvání jste tam jel a zda jste použil svého služebního diplomatického pasu nebo jiného pasu, který vlastníte.

Dále prosím o vysvětlení nejméně následujících otázek:

1. Proč jste o Vaší cestě neinformoval své nejbližší okolí. Např. z článku na iDNES.cz a na zaznamenaných telefonických rozhovorech o Vaší cestě nevěděl ani Cyril Svoboda či ostatní kolegové z vlády. Informoval jste o této cestě alespoň předsedu vlády ČR M. Topolánka?

2. Můžete krátce charakterizovat, o co v Bilderbergské skupině jde, jaké jsou její cíle, organizace a jaký je její vztah k České republice? Jaká byla hlavní témata, o kterých se na schůzce hovořilo?

3. Kdo financoval Vaši cestu a výlohy?

4. Jak Vámi řízené ministerstvo informovalo o Vaší účasti na takto vrcholné schůzce?

5. Můžete podle českého úzu práva státního tajemství jmenovat osoby, se kterými jste na schůzce hovořil? Pokud ano, jmenujte je prosím.

6. Vyplynulo ze schůzky pro Vás jako vrcholného představitele České republiky nějaké poselství pro nás jako politiky nebo něco, co je potřeba sdělit našim občanům?

7. Vzhledem k tomu, že nejste občan pouze ČR, byla Vaše cesta vedena výhradně zájmy České republiky?

8. Jak pohlížíte na skutečnost, že Loganův zákon zakazuje v USA vrcholným politickým představitelům se těchto schůzek účastnit? Považujete tedy za morální se těchto schůzek účastnit?

9. Je možné, že se po tomto setkání změnil Váš postoj k výkonu Vaší vysoké vládní funkce?

10. Dospělo setkání k nějakým nadnárodním cílům, které jsou vyjádřeny různými finančními a mocenskými zájmy?

Vaši odpověď budu očekávat v zákonné lhůtě

V Praze dne 12. 6. 2008
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Čeští návštěvníci Bilderbergu

Karel Kovanda

český velvyslanec pro NATO

14.-17. května 1998, Turnberry Hotel, Ayrshire, Skotsko

Michael Žantovský

tehdy předseda výboru pro zahraniční vztahy, obranu a bezpečnost Senátu PČR, nyní český velvyslanec v Izraeli

3.-6. června 1999, Hotel Caesar Park Penha Longa Sintra, Portugalsko

Jiří Pehe

ředitel New York University v Praze

24.-27. května 2001, Stenungsund, Švédsko

Karel Schwarzenberg

ministr zahraničí

5.-8. června 2008, Chantilly, Virginia, USA

***

Další Češi v oficiálních seznamech účastníků Bilderbergu nefigurují, seznamy ale zdaleka neuvádějí všechny hosty.

Účastníky setkání Trilaterální komise, která je dceřiným sdružením Bilderberg Group, byli v minulosti také Pavel Telička, Jiří Kunert, Alexandr Vondra, Vladimír Dlouhý a stálý host Jan Švejnar


NEBO TOTO
http://zpravy.idnes.cz/tajne-jednani-mocnych-poznali-uz-ctyri-cesi-mluvili-jsme-s-jednim-z-nich-1ai-/domaci.asp?c=A080611_145126_domaci_adb


to je taky hezky i kdyz vytrzeny z kontra-textu:
Letos nepojede ani bývalý vicepremiér Alexandr Vondra. "Ne. Dávám si chvíli půst," řekl iDNES.cz. Nezastírá ale, že se jednání mocných také účastní. "Občas na tyto schůzky vyjede kníže nebo já a tím to hasne," řekl. Letos prý ale z Česka asi nepojede nikdo. "Nevím, ale počítám, že v módě moc nejsme," dodal.

A čím víc se v tom hrabu tím více to sedí dohromady a vidím kdo-kde-ským kutí ten svů novej řád. Prohledejte si sami wiki - kissinger heinz, havel, nobelova cena a jine a dalšíŽádné komentáře:

Okomentovat