Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Moskvu poctili Ilumináti se svou 11kou

Tak to bylo opravdu hodně rychlé prozření, ne jako u 9/11 - za teror v Moskvě můžou tájné ruské služby ...

K moskevským explozím "nemá žádný vztah nikdo z muslimů", uvádí hlas ve videozáznamu. "Čečenci nejsou teroristé, válku nechtějí, nikdo ji nechce... Děláte to proto, abyste zůstali déle u moci," zní z nahrávky.

"Oficiálně prohlašuji, že za výbuchy v Moskvě je odpovědná FSB. To je všechno," praví se ve videoklipu. O videozáznamu jako první informovala gruzínská televize, jeho pravost nelze zatím ověřit.

celý článek na novinky.cz


(na myslichvostu se číselnou iluminátskou symbolikou zabýváme často a tak pro ty co vědí bude tento článek jako jasný důkaz o tom kdo stojí za dnešním terorem v Moskvě - je to tu zas NWO udělalo další krok a budou následovat další - to není strašení to je výsledek naší tupé strnulostiˇ. V článku se to jen hemží iluminátskou 11 a satanovou 6 - zajímavé jak to Idnes vždy umí pěkně podat)


Samozřejmě jsou zde již reakce na stránkách Osud.cz a to ZDE

Take zajímavé postřehy na orgo-netu ZDE

Teroristky se odpálily v moskevském metru, zabily desítky lidí

Článek z
Idnes

29. března 2010
6:53, aktualizováno 12:51


Metrem v ruské metropoli otřásly v ranní špičce dva výbuchy. První zabíjel ve stanici Lubjanka, druhý o půl hodiny později ve stanici Park kultury. Obětí je nejméně 38 lidí, přes šedesát lidí je zraněno. Útočily s největší pravděpodobností sebevražedné atentátnice.


První výbuch zasáhl stanici Lubjanka v centrální části Moskvy v 7:56 (5:56 SELČ). Nad stanicí, která se nachází nedaleko Kremlu, sídlí ředitelství ruských tajných služeb (Federální bezpečnostní služby). Dříve tam měla sídlo komunistická tajná policie KGB.

O čtyři desítky minut později se ozvala druhá exploze. "Stanicí Park kultury otřásla exploze v 8:38," upřesnila ruská agentura Interfax. V celém metru ve chvíli útoku cestovalo 1,5 milionu pasažérů.

"Naštěstí zatím nemáme žádné zprávy o tom, že by mezi oběťmi nebo postiženými byli čeští občané," řekl iDNES.cz chargé d'affaires v Rusku Hynek Pejcha.


"Čtu noviny, jedu po eskalátoru a v tom vidím, že lidé, kteří jeli do stanice, se už vracejí. Šaty v cárech, jednomu chlapovi se na záda přilepil kousek krvavého masa. Hrůza, hrůza, hrůza," svěřil se jeden ze svědků tragédie serveru realtypress.ru.

"Bylo to strašné. Poprvé v životě jsem viděl mrtvého člověka," citovala agentura AP devatenáctiletého Valtina Popova.

Mapa moskevského metra

Mluvčí ministerstva pro krizové situace Irina Andrianová upřesnila, že výbuch zabil ve druhém voze metra ve stanici Lubjanka nejméně čtrnáct lidí uvnitř vagonu a jedenáct dalších na nástupišti, napsala britská stanice BBC.

Bomby obsahovaly šrouby a hřeby

Druhá exploze si zřejmě vyžádala patnáct mrtvých. Úřady zatím potvrdily 38 mrtvých a 65 zraněných. Počet obětí zřejmě stoupne, nejméně třicet raněných je totiž ve velmi vážném stavu.

TRHAVINA RDX (Hexogen)

Látka je stabilní, nicméně vysoce účinná.

Používá se ve stavebnictví a vojenství.

Zdroj: ČTK

Útočnice použily trhavinu hexogen, každý z výbuchů měl sílu srovnatelnou s explozí až čtyř kilogramů trinitrotoluenu, uvedla Komsomolská pravda.

Šéf rozvědky (FBS) Alexander Bortnikov upřesnil, že bomby obsahovaly kovové šrouby a hřeby.

Výbuch byl tak silný, že některé zraněné museli záchranáři vyprostit z trosek pomocí hydraulických nůžek, uvedla Gazeta.ru. Záchranné práce v podzemí zaměstnaly na 400 záchranářů a hasičů.

Policie našla tělo útočnice, výbuch ji utrhl hlavu

Ve stanici Park kultury, která leží nedaleko ministerstva zahraničí, našli policisté tělo ženy s oddělenou hlavou. Podle ruského listu Pravda se domnívají, že je to hlava útočnice. I další zranění ukazují na to, že na sobě měla připevněnou trhavinu. Tělo už vyšetřovatelé převezli k rozboru.

Experti také studují záznamy bezpečnostních kamer a hledají další dvě ženy, které atentátnice doprovázely.

K incidentu se na svých stránkách přihlásila separatistická skupina z Čečenska. Ruský prezident Dmitrij Medveděv v poledne na tiskové konferenci prohlásil, že "Rusko bude bojovat proti terorismu, dokud ho nevymýtí", napsala agentura Reuters.

"Byl spáchán zločin, strašlivý ve svých důsledcích a ohavný svým provedením. Jsem přesvědčen, že představitelé zákona nepoleví, dokud pachatelé nebudou potrestáni. Teroristé budou zničeni," dodal ruský premiér Vladimir Putin.

ČERNÉ VDOVY

Atentátnicím ze severního Kavkazu bývá prý kolem 20 až 30 let a všechny jsou vdovy či příbuzné čečenských bojovníků, již zemřeli v bojích s ruskou armádou. Prvně zaútočily v červnu 2000, jejich sebevražedné útoky si vyžádaly stovky obětí.

Podle expertů je motivuje silná touha po pomstě a povstalci toho využívají k jejich zverbování. Jejich krvavé útoky jsou odplatou člověka, který se hroutí pod tíhou nezměrného žalu, krevní mstou za ztrátu manžela či bratra, nebo jiného příbuzného.

Tamní úřady čin vyšetřují jako teroristický útok a podezření od začátku padá na radikální islamisty ze severního Kavkazu.

"Podle prvních údajů FSB stály za útoky dvě sebevražedné atentátnice," citovala agentura Reuters moskevského starostu Jurije Lužkova, který ke stanici Park kultury dorazil hned ráno krátce po výbuších.

Dvě sebevražedné útočnice se podle něj odpálily ve vagonech krátce poté, co vlaky dorazily do stanic.

Nejmenovaný bezpečnostní expert prostřednictvím agentury Interfax připomněl, že se ruským bezpečnostním silám podařilo v poslední době zabít několik předních kavkazských bojovníků. "Výbuchy by mohly být pomstou za jejich likvidaci," míní.

"Prověřujeme všechny verze, ale v první řadě samozřejmě kavkazskou stopu," řekl agentuře Interfax analytik.

V únoru Doku Umarov, nejhledanější vůdce islámských povstalců na severu Kavkazu, varoval na jednom z islamistických webů, že se válečné operace rozšíří po ruském území a že "válka přijde do ruských měst".

Kavkazký rebel se tehdy také přihlásil k loňskému útoku na Něvský expres, při kterém zemřelo 26 lidí. (o útoku čtěte více zde)

Doprava je paralyzovaná, taxikáři vydělávají

Úřady po atentátech okamžitě posílily bezpečnost ve městě - do ulic poslaly stovky příslušníků ozbrojených složek včetně hlídek se speciálně vycvičenými psy. Policisté jsou ve všech stanicích metra a namátkově legitimují cestující. Mimořádný režim je také na moskevských letištích.

Útoky zastavily dopravu na části důležité červené linky metra. Doprava v části Moskvy - ve špičce všedního dne už tak kritická - zkolabovala. Ulice ucpaly kolony aut. Lidem, kteří nemohou jet metrem, účtují taxikáři za své služby desetinásobné ceny, píše deník Komsomolská pravda.

Na místa atentátů přicházeli od rána lidé, kteří se obávali, že tam mohli zemřít jejich blízcí. Policisté je ale posílali pryč.

Centru ruské metropole vládne chaos, lítost a strach. "Dnes byly dva výbuchy, ale není žádná záruka, že zítra nebudou další," povzdechl si moderátor stanice Echo Moskvy, který mezi zprávami četl jména raněných, kteří skončili v nemocnicích.

útoky v ruské dopravě

6. listopadu 2008 - Nejméně 11 lidí zemřelo a tři desítky utrpěly zranění při explozi minibusu ve Vladikavkazu, metropoli Severní Osetie na jihu Ruska.
31. října 2007 - Osm mrtvých a přes padesát zraněných si vyžádala exploze autobusu městské dopravy v jihoruském Toljatti.
24. srpna 2004 - Téměř souběžně se zřítila dvě ruská dopravní letadla TU-134 a TU-154, která v rozmezí 40 minut startovala z moskevského letiště Domodědovo. Při haváriích, které způsobily dvě čečenské sebevražedné atentátnice, zahynulo 90 lidí.
6. února 2004 - Nejméně 39 mrtvých a přes sto zraněných si vyžádal teroristický útok v moskevském metru. K explozi došlo ve vlaku mezi stanicemi Paveleckaja a Avtozavodskaja. Tři spolupachatelé byli za útok odsouzeni na doživotí.
5. prosince 2003 - Při útoku na osobní vlak na trase Kislovodsk - Miněralnyje Vody ve Stavropolském kraji, který leží na hranicích s Čečenskem, zahynulo 44 lidí a dalších 200 bylo zraněno. K útoku se přihlásil čečenský polní velitel Šamil Basajev.
5. června 2003 - Zřejmě sebevražedná atentátnice odpálila bombu blízko autobusu vezoucího vojáky a civilisty na vojenskou základnu u severoosetského Mozdoku. Zahynulo 20, podle jiných zdrojů 18 osob.
16. září 2002 - Výbuch nálože pod autobusem v čečenské metropoli Grozném si vyžádal nejméně 18 obětí.
zdroj: ČTK

Žádné komentáře:

Okomentovat