Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Rakouský masožravý státní kurvy

Politická perzekuce v Rakousku

Dne 21. května 2008 zatkla speciální komanda rakouské policie 10 čelních představitelů tamního úspěšného hnutí na ochranu zvířat, včetně bývalého vědeckého pracovníka na univerzitě v Cambridge. Na aktivisty byla následně uvalena vazba. Rakouské ministerstvo vnitra se chlubilo dopadením zločineckého gangu, který měl mít na zodpovědnost nespočet bombových, plynových a žhářských útoků.

Uvěznění aktivisté však trvali na tom, že části spisů, do kterých směli nahlédnout, byly namísto důkazů o jakékoli trestné činnosti plné popisů jejich občanských aktivit za změnu zákonů a obchodních politik. Jeden z vězňů vyhlásil hladovku a vydržel bez jídla 39 dnů. Případ tvrdě kritizovalo mnoho známých osobností a organizací, včetně Amnesty International a rakouské Strany zelených.

Po více než třech měsících nařídil vrchní státní zástupce propuštění aktivistů s odůvodněním, že doba strávená ve vazbě musí být úměrná očekávaným trestům. Kauza se tak načas vytratila z pozornosti médií, ale ještě tím zdaleka neskončila. V únoru letošního roku oznámilo státní zastupitelství, že nashromáždilo dostatek důkazů k tomu, aby mohlo být 13 aktivistů na ochranu zvířat, včetně oněch deseti, kteří strávili tři měsíce ve vazbě, obžalováno a postaveno před soud.

Pět z těchto aktivistů zveřejnilo své obžalovací spisy na internetu. Potvrdily se tak nejhorší obavy. V této obžalobě není nic, co by mohlo být považováno za důkaz jakékoli kriminální činnosti. Namísto toho je v ní údajné členství těchto aktivistů ve zločinecké organizaci vyvozeno z dlouhého seznamu politických aktivit, jako je organizace demonstrací a veřejných konferencí.

Soudní proces má trvat 6 měsíců. Aktivistům hrozí až pět let vězení a každý z nich bude muset vydat více než 35.000 eur (900.000 Kč) na právní obhajobu. Tato částka jim nebude vrácena, ani kdyby je soud nakonec obžaloby sprostil.

Něco takového není možné tolerovat. Rakousku nesmí být umožněno finančně ruinovat a věznit své občany kvůli politickým aktivitám.

ZDROJ A VÍCE
www.rakouskaostuda.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat