Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Izrael jak nácek - gaza se pomoci nedočká

Pietní shromáždění za uctění obětí masakru humanitární flotily a petiční akce za ukončení blokády Gazy
Shromáždění se koná ve středu 2.6.2010, 20.00, na Václavském náměstí (před budovou Muzea).
....................................................................................................................................
PETICE pro OSN tady: http://www.avaaz.org/en/gaza_flotilla
.....................................................................................................................................
Aktuálně:

Masakr se stává „bitvou“ s „brutálními“ humanitárními aktivisty
A izraelská média už se začala snažit. Ynet, webový server nejčtenějšího izraelského deníku Jediot Achronot, svým čtenářům humanitární pracovníky popsal slůvkem „brutální" a vysvětlil, že po zuby ozbrojení příslušníci zvláštních jednotek byli „nesmyslně zbiti" humanitárními pracovníky vyzbrojenými skelněnými lahvemi a praky. Jerusalem Post zašel ještě o krůček dál - izraelští vojáci prý byli vyzbrojeni jen puškami nabitými barvícími kuličkami, vyzdvihl přitom „ušlechtilost" vojáků a nijak se nenamáhal vysvětlit, jak lze paintballovou puškou postřílet 19 lidí.celý článek a ZDROJ
------------------------------------------------------------------------------------
Izraelský ministr poděkoval vojákům za zásah. Do Gazy míří další loď
VIDEO Jeden Čech stále zůstává v izraelském vězení. Vláda slíbila neprodleně propustit všech 682 aktivistů ze zadržených lodí, část už deportoval do Jordánska.
celý článek a zdroj
------------------------------------------------------------------------------------


Izrael zaútočil na humanitární flotilu, 15 mrtvých, kolem 60 zraněných!

31. 5. 2010 | Politika
Dnes ráno, kolem 7 hodiny izraelské bojové jednotky zaútočily na humanitární flotilu, přivážející materiální pomoc do Gazy. Flotila byla nejdříve obklíčena izraelskými válečnými plavidly a létaly nad ní bezpilotní letouny a vrtulníky izraelské armády. Zablokování flotily začalo v neděli kolem 22:00 v mezinárodních vodách, 90 mil od břehu Gazy. Posádka na lodích humanitární flotily se rozhodla nic nepodnikat s tím, že se v 10:00 ráno pokusí do Gazy doplout. Náhle však kolem 7 hodiny ranní přišel nečekaný a zároveň neuvěřitelně brutální útok ze strany Izraele, během kterého bylo zabito nejméně 15 lidí na palubě jedné z lodí, podle posledních informací z lodi se jedná až o 20 mrtvých, 60 lidí bylo také zraněno. Celá flotila nyní pluje do přístavu v Haifě, aby zabránila dalšímu krveprolití.

Turecké ministerstvo zahraničí izraelský útok na humanitární flotilu odsoudilo a konstatovalo, že je to nepřijatelné porušení mezinárodního práva a Izrael za své činy musí nést důsledky. Před Izraelskou ambasádou v Istanbulu demonstrují tisíce lidí.

Jedná se o útok v mezinárodních vodách proti jasně označené neozbrojené mírové flotile. Tento masakr civilistů je jednoznačně válečným zločinem. Na protest proti tomuto zločinu se dnes na celém světě budou konat demonstrace, v Praze demonstrace začíná od 17:00 na Staroměstském náměstí.

ZDROJ

-------------------------------------------------------------------------------------------------
a další odkazy k tomuhle sionskýmu svinstvu:


Německý svědek, profesor práva
.

Norman Page je profesor práva v důchodu a bývalý poslanec německého parlamentu. Byl na palubě té lodi, kdy izraelští vojáci usmrtili nejméně 9 aktivistů. Je mu 72 let a v úterý večer ve 22 hodin GMT poskytl po dlouhé cestě domů rozhlasové stanici BBC Radio Four rozhovor. Svědčil o tom, co se stalo na té lodi v pondělí v brzkých ranních hodinách:

Norman Page: Najednou, ráno, asi o půl páté, jsem uslyšel obrovské výbuchy a exploze. Šel jsem k svým přátelům a ti řekli Jsou tady Izraelci. obklíčili naši loď. O několik minut později došlo k střelbě na horní palubě.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Svět reaguje na izraelský útok
  • OSN požaduje vyšetření izraelského útoku na konvoj pro Gazu
  • Hnutí Free Gaza Movement konstatuje, že vyšle další dvě lodě
  • Turecký premiér Erdogan varuje Izrael, aby "nezkoušel trpělivost Turecka"
  • Egypt otevřel hraniční přechod do Gazy
  • BBC se ptá, zda je legální věznění osob, které Izrael v konvoji zatkl v mezinárodních vodách
celý článekZDE
------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.blisty.cz/2010/6/2/art52863.html

Izrael je pod tlakem, Rada bezpečnosti odsoudila útok na lodě

Izrael propustí aktivisty zadržené po útoku na flotilu šesti lodí

Žádné komentáře:

Okomentovat