Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Křídla andělská

Budoucnost nezná nikdo z nás živých. Není se tomu co divit. Konec konců kdo z nás rozumí současnosti. A co všechno nevíme o minulosti. Žijeme v době, která se tváří, jako kdyby měla skončit. Až na to, že neskončí. Přáli bychom si, aby svět jak jsme jej doposud znali mohl pokračovat, ale cítíme, že pokračování stávající verze světa je to nejméně pravděpodobné. Snad ještě nikdy v minulosti nebyly možné scénáře budoucnosti tak příkře protichůdné. Vše se urychlilo. Svět je totiž informačně propojený. McLuhan se svým očekáváním globální vesnice by měl radost.

Zastavený Golfský proud

Máme k dispozici mnoho informací, ale ne, že by nám to příliš pomáhalo. Ze satelitních snímků od tohoto týdne víme, že se v posledním půlroce významně zpomalilo proudění Golfského proudu. Slábne už dlouho, ale letos se k tomu přidalo ještě brzdící působení toxických disperzantů vylitých do Mexického zálivu. Jako neúčinný pokus o absorpci ropné skvrny po havárii vrtné plošiny British Petrol. A tak se zdá být jisté, že nám tu v Evropě bude zima. Není jen jasné jak moc zima. Podle měření dr. Zangariho se teplota Golfského proudu jeví od letošního léta být chladnější ca. o 10° C než tomu bylo loni. V návaznosti na to se nabízí otázka, zda se nám bude dařit pěstovat stejné plodiny jako doposud. Opatrně řečeno. Doufám, že se tento scénář budoucnosti nepotvrdí a Golfský proud se opět rozeběhne. Prý však návrat do normálu může trvat když ne tisíce, tak alespoň stovky let. Zrovna v Čechách jsme vůči výkyvům Golfského proudu méně zranitelní než v rozvinutějších částech Evropy. Ale stejně těžko říci, co nám tato zeměpisná okolnost ve výsledku přinese. Ochlazení se dle názoru veličin odehraje tak jako tak, buď v reakci na oslabování sluneční aktivity či jako důsledek přirozené cyklické oscilace teploty oceánů.

Sluníčko

Postupné slábnutí sluneční aktivity je proces, kterému přihlížíme posledních několik let. Slunce nás rok od roku nepřestává překvapovat svými anomáliemi. (Jako kdyby si přálo, podobno zlobivému dítěti, abychom jej brali vážně a věnovali mu pozornost. Nenapadají vás staré egyptské paralely o Bohu a Slunci?) Tzv. probouzení Slunce se sebou může přinášet obří solární bouře. Mohou nám shodit elektroniku a obrazně řečeno nás vrátit do 60. let minulého století. Co všechno by ze solární superbouře pro nás vyplývalo dost dobře nejsme schopni domyslet, protože nevíme, o jaký rozsah by šlo a které všechny funkce na elektronice závisejí. Ale jako člověk věřící v pozitivní stranu všech okolností, je možné, že vzhledem k našim vývojovým tendencím by nám jako civilizaci větší zkrat elektroniky více prospěl než ublížil.

Schindlerův seznam

Máme informace, že vrstva společnosti, které říkáme globální elity počítá s velkými změnami v západní společnosti. Vzhledem k neudržitelnému ekonomickému stavu. Co se týká vývoje uvnitř Spojených států, na průběžné udržování koncentračních táborů a megasklady plastových rakví jsme si zvykli. Respektujeme, že elity vědí, proč si postavily nový Washington právě u letiště v Denveru, krytém horami a hlubokým vnitrozemím. Můžeme jen čekat, kdy se dalším kolem očkovací hysterie podaří nezištné vědě a filantropické medicíně dokončit očipování společnosti a provázat čipy se satelitními sledovacími systémy. Jako kdyby vakcíny nebyly i bez svého potenciálu pro čipy dost toxické. Smyslem očipování asi nebude pouze přenos informací od lidí k řídícímu panelu. Pravděpodobně i přenos informací z řídícího panelu směrem k lidem. Včetně pokynu „vypnout systém.“

Climatic weapons
Rád bych se mýlil, nicméně je nás mnoho, kdo máme tušení, že poruchy klimatu nejsou pouhou výslednicí vrtochů planety. A že s počasím na planetě je možno technickými prostředky vyvádět psí kusy. V blízké budoucnosti si tento jev získá název "kontrola počasí" popřípadě název "klimatické zbraně". Stanou se možná předmětem mírových dohod, stejně jako se velmoci dohadují o zbraních konvenčních či jaderných. Vyjma možnosti, že v globální vládě nebude mít už kdo s kým jednat. Ono přeci jenom, když se vám během pouhých osmi měsíců roztočí série zemětřesení, islandská sopka zastaví leteckou dopravu, jedna vrtná plošina zničí kus ekosystému, sucha a požáry v Rusku způsobí neúrodu části světové obilnice, nemluvě o záplavách na mnoha místech planety, je těžké nestát se paranoidním. O klimatických zbraních víme nejméně deset let, ale až v posledních letech nám svítá, že jsou faktem.
Neuralgic nodes
V souvislosti s katastrofou v Mexickém zálivu mne zaujala teorie tzv. neuralgických uzlů. Pokud otevřete na světě několik zdrojů stresu (sopka, unikající ropa, neustávající záplavy), sugestibilita lidí se znatelné zvýší a odolnost úsudku se naopak sníží. Udržovat lidi v permanentním stresu je i podle psychiatrické literatury cestou, jak učinit lidi ochotnějšími přizpůsobit se rozhodnutím nastoleným zvenčí. Optimálně pokud občany navíc průběžně zahrnujete rozšiřujícími se pracovními povinnostmi na straně jedné. Emocionálními útoky v podobě nervy drásajících pořadů a filmů na straně druhé. A záplavou zcela bezvýznamných informací a pseudokauz na straně třetí. Skutečné procesy zůstávají stranou pozornosti, protože lidský rozum není s to se ani usadit a uvědomit si je.
Obama Deception
Zapomněli jsme velmi rychle na naděje slibované Barrackem Obamou. Je na čase si říct, že jeho zvolení s nemožnými protikandidáty (Palinová & McCain) byla jedna velká, skvěle provedená kašpařina. Obamův scénář je pravděpodobně vzorečkem pro všechny budoucí shora instalované zachránce. Dáme vám spasitele, ale než vám dojde, že je to opět náš člověk, ztratíte spoustu času a mezitím budete zase o kus slabší a chudší. Příští skvělé vlády chlapíků z lidu budou myslím nastoleny jenom proto, aby se tito zachránci rychle odkopali v beznadějné soustavě, ve které nemohou vyhrát ani centimetr. A dezorientovaní obyvatelé budou ještě hodně rádi za vládu jasného názoru a tvrdé ruky, které se ujme rozhodné vlády, aby udělala přítrž experimentům a chaosu.
Dobré zprávy z Íránu
A nakonec této mé tirády dobré zprávy. Všimnuli jste si, že média nás poslední půlrok přestala zásobovat hláškami o nutnosti útoku na Írán? Báječné! Na další válku došly peníze. Íránci svá jaderná zařízení nejspíš dobudují a nic zase tak fatálního se dít nebude. Nebudou konec konců první v této části světa. Ale případné nápady s útoky na Rusko anebo Čínu budou asi hůře proveditelné. A vyrovnáme se nějak i s okolností, že bez okupace Íránu se nepodaří naplnit plynem evropský plynovod Nabucco. Co si budeme povídat, žijeme přinejmenším od pádu Borise Jelcina v období druhé studené války, ve které už jde pouze o kontrolu energetických zdrojů. A Rusko je po Saudské Arábii jejich centrální planetární zásobárnou.

zdroj..celý článek..http://baudysjr.blog.respekt.ihned.cz/c1-46679260-kridla-andelska.

Žádné komentáře:

Okomentovat