Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

útok mimozemšťanů

Chystá se útok mimozemšťanů?
Ilustrace

Také si všímáte, jak se poslední dobou doslova roztrhl pytel s různými zprávami tu o pozorování UFO, jinde zase o tom, jak jsme už blizoučko od navázání kontaktu s mimozemskou civilizací nebo o po desetiletí uvolněných tajných materiálech vlád, které existenci návštěvníků z vesmíru připouštějí?

Mediální mystifikační kampaně fungují vždy na stejném principu – sdělovací prostředky, ale i zábavní průmysl (především film) nás často dlouho dopředu připravují na to, co má později vypuknout. Abychom poté, až se tak stane, byli jaksepatří v obraze, pořádně vystrašení, přitom přichystaní a povolní přijmout následná vysvětlení a opatření.

Vidět to můžeme na panice kolem globálního oteplování. V sedmdesátých letech se mluvilo o globálním ochlazování, v letech osmdesátých média šílela z rostoucích ozónových děr, od devadesátých let pak spustila další velký poplach, tentokrát před globálním oteplováním. Lidé byli tak nějak už připraveni na to, že s počasím něco není v pořádku, takže jim ani skok z ochlazování do oteplování (a nyní zase zpět) nepřipadal divný. Následné roky masírování nehoráznými výmysly a zfalšovanými grafy přinesly ovoce – téměř s vděčností přijímáme dnešní ´moudrá´ rozhodnutí vlád o emisních povolenkách, vděčni za to, jak se naši mocní o blaho planety starají.

Terorismus (přirozeně že mezinárodní, jinak by nebyl tak strašidelný), je dalším příkladem. I zde začala indoktrinace už velmi brzy. Můžeme dokonce najít filmy z devadesátých let, kde je téměř doslovně předznamenán útok na WTC (ne symbolicky, ale na skutečnou budovu Světového obchodního centra, viz první útok z roku 1993). A to i s následným neskrývaným filmovým „přiznáním“, že jde ve skutečnosti o operaci pod falešnou vlajkou, tedy dílo americké administrativy, které má být poté svedeno na muslimy. Neokonzervativec Samuel Huntington pak v roce 2001 vydal knihu Střet civilizací a média spustila potřebnou předehru k 11. září. Když se útoky na WTC podle plánu nakonec provedly a vše bylo (podle plánu) svedeno na muslimy, my jsme opět děkovali vládám za jejich dojemnou péči o bezpečnost občanů, zatímco jsme na oltář této bezpečnosti obětovali své občanské svobody. A média dosud tuto pohádku hrají dál a hrají ji dobře – protože mnoho lidí si skutečně myslí, že Usáma existuje a dostávají vztek při pohledu na jeho vousy (podobně jako při pohledu na hustý knír Goldsteina v románu 1984), aniž by si zároveň položili otázku, proč ho nejsilnější armáda světa ani po téměř deseti letech nechytila.

Žádné komentáře:

Okomentovat