Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Krvavé vánoce nikdy více

Aktualizováno 20.12.

Zabít kapra je jako zabít psa, tvrdili aktivisté. Lidé jim spílali i souhlasili
Hlavní záměr, upoutat pozornost, se organizátorům vcelku daří. Neobvyklý stánek na Náměstí republiky v Praze vzbuzuje v kolemjdoucích údiv, zvědavost, rozhořčení, souhlas nebo pobavení.

"To je fujtajblový, jdu od toho," říká rozhořčeně postarší paní. "To je šílený!" kroutí hlavou její vrstevník. "To je jen jako? No ještě, že tak," odvětí a rychlým krokem odchází do metra. Další lidé zůstávají déle, prohlížejí si letáky a diskutují s aktivisty.

Kuriózním happeningem chtějí jeho tvůrci ukázat, že zabít psa většinu lidí pobouří, zatímco kapří krev na dlažbě českých měst se stala v Česku součástí předvánočního koloritu.

"Přitom schopnost kaprů cítit bolest je úplně stejná jako u psů," říká jeden z pořadatelů Radek Voršilka. "Chceme lidi vyprovokovat k přemýšlení, proč stejné násilí považují jednou za barbarství a jednou za součást předvánoční pohody," dodává.

Zdroj: zpravy.idnes.cz/zabit-kapra-je-jako-zabit-psa-tvrdili-aktiviste-lide-jim-spilali-i-souhlasili-

Vánoce bez násilí
1. Nekupujte kapra. Čím více jich lidé koupí letos, tím více jich bude v příštích letech takto trpět.

2. Nepouštějte je do řeky ani do rybníka. Po všem, co zažili, jsou zranění, nemocní, hladoví, oslabení a neschopní přežít v přirozeném prostředí. Jejich smrt by byla pomalá a bolestivá. Pamatujte též na bod 1.

3. Protože i produkce jiných živočišných produktů, jako je maso, mléko nebo vejce, v sobě nese utrpení zvířat, zkuste si na Vánoce dopřát ryze veganské menu. Navštivte místní prodejnu zdravé výživy a objevte chutné a etické alternativy rostlinného původu.

Krvavé Vánoce

čtěte více a stahujte materiály http://www.goveg.cz/bloodychristmas/cz/index.jsp

Aktualizováno 19.12.

Skupina bude mít v centru Prahy stánek s cedulí "Prodej vánočních psů", u něhož bude stát aktivista v řeznickém obleku, na stole bude mít nůž, kus falešného masa a vodu s červeným barvivem představující rozlitou krev. Nebude chybět ani ceník jednotlivých úkonů (zbavení života, vykuchání apod.) a poblíž bude čekat několik psů.

„Chceme lidi vyprovokovat k zamyšlení. Je prokázáno, že kapr cítí bolest ve srovnatelné míře jako třeba psi a kočky. Přesto by jen málokdo byl ochoten akceptovat, aby se se psy zacházelo jako s kapry před Vánocemi. My se ptáme proč – proč stejné násilí jednou odsuzujeme jako barbarství a jednou jej považujeme za součást vánoční pohody?“ řekla Michaela Černá z iniciativy Vánoce bez násilí...celý článek na novinky.cz

7 komentářů:

 1. Sbírka pitomců co si potřebují udělat reklamu na svůj vege byznys. Příště vyběhnou do centra odmítači kosení obilí , protože rostliny přece také cítí. Lidská blbost a omezenost je bez hranic.

  OdpovědětVymazat
 2. Lidská blbost a omezenost je bez hranic. A ty jsi důkaz.

  OdpovědětVymazat
 3. jacípak pitomci, jen to vidi jinak. rekl bych ze s nadhledem, protoze ten kdo slavi vanoce tradicnim zpusobem je zotroceny tulpas, ktery vubec nevi co vanoce znamenaji. radoby krestanske svatky..pcha..plne obzerstvi, materialsmu, stresu, vykaceni lesu, vyhubeni ryb ... to se asi jezis otaci v hrobe, i kdyz se ani nenarodil v ten den...pchaa...

  OdpovědětVymazat
 4. Vánoce

  Vánoce patří mezi nejoblíbenější svátky českých satanistů, jsou zasvěceny především obžerství a lenosti, nejaktivnější čeští satanisté během vánoc navíc intenzivně komunikují se svým Temným Pánem prostřednictvím televizních obrazovek. Alternativně se Češi o vánocích ožírají v četných hospodách, kde holdují dalším hříchům, kterými jsou hněv, pýcha a závist. Smilstvo je o vánocích Čechy provozováno spíše ve snížené míře (vlivem přežrání), lakota přichází na řadu až po Novém roce. České vánoce končí prvním lednovým pracovním dnem.

  Češi během svátků konzumu a obžerství obětují Satanovi živé kapry, které si nechávají rituálně popravit profesionálními vrahouny z rybářského cechu a večer je společně požírají, otrlejší pak vraždí nevinnou rybu v rodinném kruhu. Ubodání kapra či jeho ubití paličkou na maso často předchází několikadenní mučení němého tvora v chlorované vodě ve vaně. Nejzvrhlejší čeští satanisté vypouštějí ztýranou rybu do Vltavy, kde v bolestných křečích umírá rozežírána koncentrovanými chemikáliemi po několik dlouhých dní.

  více o Češích a jejich zvycích a příslušnostech na stránkách necyklopedie.wikia.com  http://www.osud.cz/cesi-jejich-oblibene-svatky-obzerstvi-lenosti

  OdpovědětVymazat
 5. At uz je to s Kristem jakkoliv tak se lidi klidne vykaslete na jidlo darky a v tento cas budte spolu.Je to mesic kdy spouste lidem neni do smichu a proto jde hlavne o to dat lasku bliznimu svemu.A to by i Kristus nejspis chtel rict pro vas vsechny masozravce a pozitkari.Prestante holdovat velkym darum a dejte si to nejcennejsi.Dejte si lasku.

  OdpovědětVymazat
 6. A co zabíjení nenarozených lidí? Ti necítí bolest? A nejsou více než kapři? (jsem samozřejmě proti týrání zvířat)

  OdpovědětVymazat
 7. zabíjení nenarozených i narozených lidí i zvířat je svinstvo, o tom žádná. Potraty jsou jen další vizitkou tohodle zvrácenýho světa

  OdpovědětVymazat