Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Sčítání v německu,rakousku a itálii

Německo a Rakousko

sčítání lidu - pokuty až 5000, - € při odmítnutí odpovídat na otázky. Občané jsou prakticky vyslýcháni a musejí odpovědět na otázky, které se týkají jejich stavu Je to ještě kompatibilní "liberální pořádek"?

My Němci ještě již 2x jsme se v minulém století setkali s bolestí, že to (sčítání) přináší velká rizika, pokud stát má zájem o osobní údaje občanů, které nic neřeší. Údaje zpřístupnily německému gestapu a Stasi - byli pronásledováni, vězněni, mučeni a zabíjeni, proč jsme se stále nepoučili? Německé Michel uznává pouze nebezpečí, když je již příliš pozdě ...


V roce 1980, pokus o zavedení sčítání lidu v západním Německu vyvolalo silnou (populární) nelibost, protože někteří cítili, že otázky, které budou požádáni vyplnit budou docela osobní. Srovnánávalo se s Orwellem - 1984. Vedly se některé kampaně za bojkot, nebo za úmyslné nepravdivé prohlášení. Ústavní soud zastavil sčítání lidu v roce 1980 a 1983, a požadoval revizi procesu. Upravené sčítání lidu se nakonec konalo v roce 1987.


Vaše data budou vystaveny riziku odcizení dat.
Centrálního ukládání citlivých osobních údajů vyvolává Ambice a rizika odcizení dat.
Účinky těchto údajů by byl obrovský Klaus :-)) v originale datenklaus.
další informace o Vás vytvoří jasný obraz o vaší osobnosti.

http://www.destatis.de...oficiální stránky německého statistického úřadu

www.statistik.at...oficiální stránky rakouského statistického úřadu

Wikipedia

Bojkot v německu je poněkud organizovanější než-li u nás:

Zensusvorbereitungsgesetz -
Nezávislé informace o sčítání lidu v roce 2011

PDF s bojkotem přeloženo překladačem

Rozšíření sčítání lidu: "Koncert na přání", nebo třeba statistiky? (V německu si hold to sčítání ještě rozšířili, a tak budou vyzvídat i to co EU vůbec nechce)


Spolkový ústavní soud zamítl odvolání proti sčítání lidu plánované příští rok. Celkem 13.000 občanů se spojilo pro kolektivní stížnosti.
Soudci uvedli, že stížnost by neměla být namířena proti celému zákonu o sčítání lidu. Spíše by se měli lépe definovat pravidla v tomto zákoně.---------------------------------------------------------
Itálie


http://www.istat.it/censimenti/


Evropské předpisy jsou závazné: sčítání lidu a to by obyvatelstva, domů a bytů má být dosaženo - splněno v termínu. Pro země, které toho nedosáhnou mají být pokutovány.

Nic jiného zajímavé jsem v Itálii nenašel. Žádný větší bojkot, žádné další stránky k tématu. Ale určitě něco někde bude, jenže to chce hold někoho kdo umí italsky.
----------------------------------------------------


1 komentář:

  1. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/scitani-obyvatel-se-letos-kona-i-v-nemecku-poprve-od-80-let/611986?utm_source=mozilla_cz&utm_medium=rss

    OdpovědětVymazat