Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Superbouře a další katastrofy ohrozily schopnost světa se uživit

Sorcha Faal: Superbouře ohrozily schopnost světa se uživit ... zdroj ORGO-NET

Článek Sorchy Faal dobře shrnuje mimořádné meteorologické události z poslední doby po celém světě. Nedávám to sem kvůli strašení, ale možná tyto informace pomohou někomu pochopit, že situace je vážná. Zejména když na klimatickém chaosu mají významný, ne-li rozhodující podíl klimatické zbraně, jak je zřetelné například na snímku poslední superbouře v USA 1.a 2. února 2011.

Varování: nové superbouře „odsoudily k zániku" světovou produkci potravin

http://www.whatdoesitmean.com/index1445.htm
Sorcha Faal, 6. února 2011, přel. OrgoNet

(Snímek: Superbouře 2. 2. 2011 v USA. Možno vidět chemtrails, vláknitou oblačnost, pravoúhlé tvary v oblačnosti. Kliknutím zvětšíte.)
Chmurná zpráva připravená Ruským ministerstvem zemědělství http://www.mcx.ru/ pro premiéra Putina varuje, že schopnost světa se uživit v r. 2011 byla „odsouzena k zániku“ z důvodu nedávných superbouří, které udeřily v minulém týdnu na Spojené státy a Austrálii.

Superbouře je extrémně rozsáhlá a silná bouře, která se vytvoří, když jsou v atmosféře příznivé podmínky, které podporují bouři tohoto rozsahu. K tomu obvykle dojde tehdy, když splynou dva nebo více bouřkových systémů, a jsou ještě zesíleny tryskovým proudění. Jedna z nejslavnějších superbouří se odehrála nad Severní Amerikou v r. 1993 a byla nazvána „Bouře století“. http://en.wikipedia.org/wiki/1993_Storm_of_the_Century
Během minulých několika měsíců, jak jsme dříve podrobně popsali v článku z 19. ledna „Východ slunce nad Grónskem šokuje svět, zatímco do planety buší superbouře“ http://www.whatdoesitmean.com/index1439.htm však k těmto bouřím dochází téměř každý týden, namísto toho, aby se držely historické normy „jednou za století“.

(Snímek: australský supercyklón Yasi 4. února 2011. Já tam taky vidím chemtrailsová vlákna a haarpové vlny ..)
Důvody ležící za náhlým tvořením těchto superbouří jsme rovněž popsali v článku ze 7. ledna „Posun pólů může za ruskou leteckou katastrofu a zavření amerického letiště“, http://www.whatdoesitmean.com/index1436.htm a rovněž jsme varovali před obavami vědců z obří „tajné“ planety, o níž se mnozí domnívají, že způsobí totální chaos na naší planetě.

Pokud jde o superbouři, která udeřila na Ameriku v minulém týdnu, ve zprávě NASA se můžeme dočíst: „V zimě charakteristické několika ochromujícími bouřemi vyniká bouře z 1. a 2. února. Velké množství sněhu, mrznoucí déšť a mrazivý vítr bičovaly asi dvě třetiny Spojených států, a vytvořily zimní bouři historických rozměrů,“ řekla Státní meteorologická služba. http://earthobservatory.nasa.gov/IOTD/view.php?id=49085&src=imgrss

Pokud jde o superbouři, která zasáhla minulý týden Austrálii, můžeme se o ní dočíst v Associated Press News Service: „Zadní část jednoho z nějvětších cyklónů, které kdy byly v Austrálii, se projevila v sobotu na druhém konci země, kdy divoké bouře bičovaly Melbourne ničivým větrem a bleskovou záplavou. Mnoho částí Austrálie trpí v tomto létě hrozným počasím, včetně lijáků v severovýchodní oblasti státu Queensland, což způsobilo nejhorší záplavy ve státě za celá desetiletí, zabilo 35 lidí a způsobilo škody odhadem za 5,6 miliardy dolarů.“ http://www.nydailynews.com/news/world/2011/02/04/2011-02-04_after_massive_cyclone_australia_weathering_historic_damage_from_stormy_summer.html
Zpráva říká, že škody na úrodě způsobené těmito superbouřemi v USA a Austrálii samy o sobě způsobují „významné“, ale nikoliv „katastrofické“ narušení schopnosti světa se v tomto roce uživit.

Avšak, jak pokračuje tato zpráva, pokud se škody způsobené těmito superbouřemi zkombinují s kataklysmickým zničením více než jedné třetiny úrody v Rusku http://en.rian.ru/russia/20101012/160929959.html , které způsobily historické požáry a sucho, a také s historickým suchem v Číně, které, jak jsme nyní varováni http://www.nytimes.com/2011/02/04/world/asia/04china.html , by mohlo zničit celou jejich zimní produkci obilí, a se superbouřemi, které zasáhly Jižní Afriku http://www.monstersandcritics.com/news/africa/news/article_1614071.php/South-African-flood-s-death-count-at-least-123 a zanechaly její zemědělství v troskách, se superbouřemi, které doslova zničily schopnost Srí Lanky http://ibnlive.in.com/news/over-one-million-displaced-in-sri-lanka-floods/142590-2.html se uživit, spolu se superbouří, která v Pákistánu zabila přes 2 000 lidí a zničila jejich zemědělský sektor http://www.sify.com/news/rogue-storm-system-caused-devastating-pakistan-floods-news-international-lb0n4oiajgc.html , s historickými požáry na Ukrajině http://www.stratfor.com/weekly/20100809_drought_fire_and_grain_russia , které zničily 20% jejich úrody, s rekordním chladem a sněhem, které postihlo Evropu http://en.wikipedia.org/wiki/Winter_of_2010%E2%80%932011_in_Europe po jejích nejhorších záplavách za celá desetiletí http://www.accuweather.com/blogs/news/story/31728/european-floods-kill-9-evacuat.asp , spolu s katastrofickými bouřemi, které zasáhly Brazílii a zanechaly téměř 700 mrtvých http://news.xinhuanet.com/english2010/world/2011-01/19/c_13697662.htm , a katastrofickým suchem v Argentině http://www.businessweek.com/news/2011-01-20/argentina-s-corn-crop-forecast-cut-4-9-on-drought.html ... a další škody; když to vše sečteme, škody za posledních 12 měsíců způsobily, že schopnost našeho světa uživit svých 6,8 miliard lidských bytostí byla „naprosto zničena“.

Situace se stala skutečně katastrofální, zejména poté, co světové ceny potravin dosáhly v minulém měsíci nevídaného rekordu http://english.aljazeera.net/news/2011/02/20112442413591195.html . Josette Sheran, výkonná ředitelka Světového potravinového programu OSN, varovala, že „pokud lidé nebudou mít dost jídla, mají pouze tři možnosti: mohu se vzbouřit, mohou se stěhovat nebo mohou zemřít.“ http://english.aljazeera.net/news/2011/02/20112442413591195.html

Ještě hrozivější je, že v minulém týdnu graf Baltic Dry Index http://en.wikipedia.org/wiki/Baltic_Dry_Index ukázal, že doprava v našem světě je na nejnižší úrovni od Velkého ekonomického kolapsu v listopadu 2008 a signalizuje, že hromadění obilí a zásob potravin státy-výrobci staví dovážející země do rizika kolapsu a v různých částech světa dochází ke vzpourám z nedostatku potravin.

Britská zpravodajská služba Telegraph také minulý týden vydala zprávu, že autoritativní vlády po celém světě agresívně hromadí potraviny http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/8288555/Authoritarian-governments-start-stockpiling-food-to-fight-public-anger.html , aby zastavily rychlý nárůst bouří ohrožujících jejich režimy http://www.businessinsider.com/food-riots-worldwide-2011-1 , ale podle této zprávy je to „příliš málo a příliš pozdě“, jak náš svět byl dříve varován, že stojí pouze „jedinou špatnou sklizeň od totálního chaosu“. http://www.telegraph.co.uk/earth/earthcomment/geoffrey-lean/8247029/One-poor-harvest-away-from-chaos.html

Je důležité si povšimnout, pokračuje zpráva, že v USA, v jednom z největších světových vývozců potravin, je celá jeho výroba hovězího téměř zničena, protože jeho stáda dobytka se ztenčila na nejnižší úroveň od r. 1953 http://www.bloomberg.com/news/2011-01-28/u-s-cattle-herd-drops-1-4-to-lowest-since-1958-after-beef-prices-surge.html , protože farmáři nejsou dále schopni nakupovat dobytek na výkrm.

Je proto šokující, že americkou odpovědí na rostoucí globální potravinovou krizi bylo schválení http://www.reuters.com/article/2011/01/28/us-gmo-alfalfa-usda-idUSTRE70R3UP20110128 pěstování geneticky modifikované vojtěšky pod tlakem Obamova Bílého domu, jehož prezidentský poradce, David Axelrod, naléhal na své přátele příznivce Obamy, aby prosadili http://www.news-record.com/content/2011/02/01/article/maureen_dowd_no_ax_to_grind americký plán pěstovat tuto nejdestruktivnější nestvůrnou plodinu navzdory námitkám vědců, kteří varovali, že zničí v celém státě organickou výrobu potravin. http://www.fastcompany.com/1723722/stonyfield-farm-organic-valley-lose-struggle-against-ge-alfalfa

Protože ceny pšenice vzrostly o 47%, kukuřice o více než 50% a americké sóji o 34% pouze za minulý rok, http://www.globalpost.com/breaking-news/global/food-inflation-threat-moves-top-asia-policy Rusko varuje, že „to nejhorší teprve přijde“. Můžeme jen doufat, že ti, kteří naslouchají, budou připraveni.

© February 6, 2011 EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com.

Žádné komentáře:

Okomentovat