Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Velké Británii hrozí bojkot sčítání

Velké Británii hrozí bojkot sčítání

Vendula Krumpholcová

Britské organizace pro ochranu osobních údajů volají po bojkotu tamního sčítání obyvatel. Nelíbí se jim, že zakázku za 150 milionů liber (4,2 miliardy korun) na zpracování dat pro britský statistický úřad (ONS) získala britská pobočka převážně zbrojařské firmy Lockheed Martin.
ilustrační foto, Londýn

Aktivisté varují, že údaje o Britech bude zpracovávat firma, jež osmdesát procent své produkce dodává Pentagonu a zpracovává data pro FBI a CIA. Jako americká společnost je Lockheed Martin podřízena zákonu Patriot Act, jež vládě v rámci boje proti terorismu umožňuje i nahlížení do soukromých údajů.

Letošní sčítání však může být pro Velkou Británii poslední, připravuje se totiž zpráva, která má analyzovat efektivitu sčítání. I bez volání po bojkotu nevrátilo před deseti lety své dotazníky více než tři miliony lidí. Přestože tehdy, stejně jako letos, hrozila za neodevzdání formuláře tisícilibrová pokuta, stíháno bylo jen 38 lidí.

Pracovníci ONS roznesli v Anglii a Walesu 26 milionů dotazníků. Skotsko a Severní Irsko organizují sčítání samostatně. Na základě demografických údajů získaných sčítáním se ročně rozdělí do regionů sto miliard liber.


ZDOJ http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/velke-britanii-hrozi-bojkot-scitani

doplněk http://myslichvost.blogspot.com/2011/02/scitani-v-nemeckurakousku-italii.html

1 komentář:

  1. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/scitani-obyvatel-se-letos-kona-i-v-nemecku-poprve-od-80-let/611986?utm_source=mozilla_cz&utm_medium=rss

    OdpovědětVymazat