Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Úsporné žárovky - nařízená rakovina od EU

Již před rokem jsme o tom psali a byli jsme za blázny a nejednou šup a novinky útočí.

"Jde např. o úsporné zářivky. Ty vyzařují kolem sebe tolik radiace, že by státní normy pro to určené padly na kolena. To nikdo neví, ani se to nikde nedozví – TV mlčí, noviny žvatlají polopravdy, nezávislý internet ovládá málokdo. Měřáky radiace nejsou povinnou výbavou domácností, natož škol, nemocnic a jiných institucí, které jsou první jenž by normy měli splňovat, které však jsou jistojistě první, kteří si od mobilních operátorů nechají zaplatit za instalaci vysílačů na střechy svých nemovitostí. Celý je to na hlavu, jde zase o globální oteplování. Ta nechutná propaganda vedoucí opět jen a jen k zisku nás nutí všude a za všech podmínek snižovat CO2, plyn tak důležitý pro každou rostlinu. (a ty ekologové z Kodaně si na tyhle blbosti půjčili pře 1500 limuzín na ropu). Proto máme prý šetřit, proto máme svítit něčím co je z plastu a vyzařuje do svého okolí pomalé bujení rakovinotvorných šmejdů. Pročpak jen asi EU zakázala žárovky, starý dobrý, beroucí si o několik málo procent více elektrické energie o to však nesporně míň radiaci vyzařujících? Je to podivnost stejná jako proč nesmíme jíst marmeládu a pít rum. Jde jen o mrzačení našeho lidského rozumu a zapření logického uvažování. Kdykoliv kdy přistoupíme na jejich pravidla stáváme se stejně hloupými ne-li hloupějšími než oni sami" .....celý článek z http://myslichvost.blogspot.com/2010/01/zvolani-divociny-echo-sumu.htmlA taky tadyto z prosince 2009::

http://myslichvost.blogspot.com/2009/12/vysoka-radiace-z-uspornych-zarivek.htmlZ dnešních novinek ---ZDROJ Úsporné žárovky uvolňují do okolí karcinogenní jedy

Německá laboratoř Alab Lab vydala varování k užívání spořivých žárovek. Po několika testech totiž vědci této společnosti zjistili, že uvolňují do svého okolí nebezpečné jedy, které mohou způsobovat rakovinu.

U spořivých žárovek by podle nich neměl být nikdo blízko a neměly by svítit dlouho. Nejnebezpečnější pak je, když je žárovka blízko hlavy.

„U takových karcinogenních látek je velmi důležité, aby byly od člověka a jeho okolí pokud možno co nejdále,“ varoval doktor Peter Braun z Alab Lab.

Žárovky přitom uvolňují do svého okolí fenol, naftalen a styren.

„Elektrický smog se hromadí kolem těchto žárovek. Já je používám jen velmi úsporně. Neměly by být používány v žádných neventilovaných prostorách a rozhodně ne v blízkosti hlavy,“ dodal k výsledkům testů Andreas Kirchner ze Sdružení německého strojního a stavebního inženýrství.

1 komentář:

  1. Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/health/8462626/Energy-saving-light-bulbs-contain-cancer-causing-chemicals.html

    Adresa laboratória v Berlíne: http://www.alab-berlin.de/

    Doporučenie: vyžiadať si výskumnú správu :o)

    OdpovědětVymazat