Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Promítání obnoveno! NWOO.org, CzechFreePress.cz a Reformy.cz uvádí...

Od čtvrtka 14.7.2011 zahajujeme pravidelné čtvrteční promítání v Hospodě U Karla Hašlera, Na Zlíchově 27, Praha - Hlubočepy od 20.00
(spojení mhd - tram 12,14,20 ze smíchovského nádraží nebo bus 120,104 z Knížecí)

V nabídce budou dokumenty, které v mainstreamových médiích uvidíte zřídka nebo vůbec.

Promítání pořádáme ve spolupráci s www.czechfreepress.cz a Reformy.cz

Těšíme se na shledanou :-)

Obsah promítaných dokumentů bereme jako inspiraci pro následnou diskuzi, pokud o ni budou mít diváci zájem.

Program:

14.7.2011 20:00

End of Liberty/Konec svobody

Film End of liberty odkrývá, z perspektivy reálného života, směřování Spojených států amerických k úplnému společenskému kolapsu. Všichni Američané právě v této době zažívají denně nespočet varování signalizujích závažné problémy ve společnosti. Bohužel, většina nerozumí významu těchto varovných signálů. Možná i proto, že žádný z nich sám o sobě nevypadá příliš významně, nicméně, jsou-li nahlíženy pohromadě, dávají velmi jasný obraz americké ekonomiky i toho, kam tato země nezadržitelně směřuje. Hlavním tématem filmu je hyperinflace a také velmi razantní ztráta svobod občanů, která v důsledku ekonomické situace USA v poslední době proběhla a stále probíhá. Dokument vyzývá k ochraně vlastního majetku investicí do skutečných hodnot (např. drahých kovů).

USA, 2010, 74 min - anglické znění s českými titulky

21.7.2011 20:00

Inside Job/Finanční krize

Oskarový dokument poskytuje komplexní analýzu globální finanční krize v roce 2008, nejhorší recese od dob Velké hospodářské krize. Ta připravila miliony lidí o jejich úspory, práci i bydlení a při své ceně přes 20 biliónů amerických dolarů téměř vyústila v globální finanční kolaps. Prostřednictvím vyčerpávajícího vyšetřování a rozsáhlých rozhovorů s klíčovými finančními zasvěcenci, politiky, novináři či akademiky film sleduje vzestup gaunerského průmyslu, který dokázal zkorumpovat politiky, regulátory i akademickou obec. Dělo se tak nejenom ve Spojených státech, ale i na Islandu, v Anglii, Francii, Singapuru, Číně a všude, kam globalizované bankovní korporace dosáhnou. Jak tvůrci slibují, pokud jste již při pomyšlení na krizi naštvaní, pak po zhlédnutí tohoto filmu budete mít vážně vztek.

USA, 2010, 109 min - české znění

28.7.2011 20:00

Debtocracy/Dluhokracie

"Poprvé je v Řecku dokument produkován publikem." Debtocracy hledá příčiny dluhové krize a navrhuje řešení, které vláda a korporátní média nechtějí slyšet.

Řecko, 2011, 74 min - původní znění s českými titulky Premiéra!


4.8.2011 20:00

The War on Democracy/Boj o demokracii

Novinář John Pilger zkoumá role Washingtonu v manipulaci latinskoamerické politiky v průběhu posledních padesáti let. Tento film odhaluje nekalou politiku pokračující v Iráku, Íránu a Libanonu. Pozoruhodný je vzestup Venezuely, která nastolila vlastní demokratický systém, založený na úsilí zbavit se všemožných závislostí a diktátů i přes riziko možných intervencí nebo sankcí.
Dokument přináší zcela odlišný pohled na fungování demokracie, než jaký je denně předhazován v "nezávislých a objektivních" médiích

Velká Británie / Austrálie, 2007, 96 min - anglické znění s českými titulky

11.8.2011 20:00

Velký podvod s globálním oteplováním

Globální oteplování hýbe světem. Zdá se, že většina odborníků se shoduje v názoru, že za růstem teplot stojí oxid uhličitý produkovaný průmyslovou výrobou, spalovacími motory a konečně i mnoha domácnostmi. Tento názor sdílí také mnoho politiků, publicistů a patrně i většina veřejnosti. Najdou se ale i vědci, kteří jsou pevně přesvědčeni o tom, že změny klimatu mají jinou příčinu. Vysvětlují je střídáním teplých a studených období v historii naší planety nebo vlivem slunečních skvrn. Své názory jsou schopni také seriozně podložit. Nesouhlasit s většinou ale nebývá jednoduché...

Velká Británie, 2007, 74 min - anglické znění s českými titulky

18.8.2011 20:00


The Take / Převzetí - Vyhoď svého šéfa. Obsaď, braň se, vyráběj!

Politický dokument o radikálním hnutí argentinských dělníků, kteří si sami - bez bývalých šéfů - řídí výrobu ve zkrachovaných a opuštěných firmách. Při probouzení se z argentinského ekonomického kolapsu v roce 2001 nacházela nejvíce prosperující střední třída Latinské Ameriky kolem sebe pouze město duchů s opuštěnými továrnami a obrovským davem nezaměstnaných. Zastavená zůstala i provozovna na výrobu automobilových dílů Forja. Až do chvíle, kdy se rozhodli její bývalí zaměstnanci podniknout akci a připojit se tak k odvážnému novému hnutí dělníků, kteří zabírají zbankrotované podniky a vytvářejí si tak pracovní místa na ruinách neúspěšného systému. Tento jednoduchý čin - Převzetí - v sobě skrývá moc, která může debaty o globalizaci postavit na hlavu.

Kanada, 2004, 87 min, původní znění s českými titulky

Promítali jsme v minulém roce a doporučujeme ke shlédnutí:

http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=pozvanka-na-promitani-kveten-2010&cisloclanku=2010050001

Žádné komentáře:

Okomentovat