Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

Cenzura na googlu se blíží

Google umožní cenzuru obsahu u bloggerů Google potichoučku počátkem tohoto měsíce odhalil, že v určitých zemích umožní cenzuru obsahu ve svých blogovacích službách. Tento krok přišel krátce před tím, co Twitter oznámil, že cizím vládám umožní, aby cenzurovaly specifické Tweety. Google oznámil 9. ledna, že uživatelé v určitých zemích, co přistupují k bloggerské platformě, budou přesměrováni na specifickou webovou adresu země. „Když jste např. v Austrálii a prohlížíte si (blogname).blogspot.com, tak můžete být přesměrováni na (blogname).blogspot.com.au,“ vysvětlil Google. Tato změna Googlu umožní, aby vyhověl požadavků na možnost provádět cenzuru „podle zemí.“ „Migrace na lokalizované domény nám umožní další podporu svobodu projevu a odpovědné publikování při současném poskytnutí větší pružnosti v možnosti vyhovět platným požadavkům na odstranění na základě místního práva,“ napsal Google. Cenzurovaný obsah bude ale ještě přístupný z jiných zemí. Tato změna politiky procházela téměř bez povšimnutí, dokud o tom v úterý nepodali zprávu TechDows a Wired. By Brendan Sasso - 02/01/12 03:21 PM ET Zdroj: http://thehill.com/blogs/hillicon-valley/technology/208059-google-to-allow-censorship-of-blogger-content zdroj pro myslichvost nwoo.org

2 komentáře:

 1. Cenzura je už absolutně všude. Zdá se mě, že i váhání podepsat ACTA je jen zdánlivé. Asi to jede na plné pecky.
  Tohle je také pěkný případ - http://www.youtube.com/watch?v=0a4PL9esEzE.

  Asi ani anglický student, který porušil V ANGLII ZÁKONY USA -http://www.blisty.cz/art/62145.html - a bude tudíž vydaný na soud do USA nebude jediný.

  Přestávají platit zákony jednotlivých států. Musíme si dávat asi pozor, abychom neporušili ŽÁDNÉ zákony ŽÁDNÉHO státu na zemi, ať už žijeme kdekoliv.

  To už je fakt paranoia!!!

  Už jen čekám, až bude podle amerických zákonů odsouzený i nějaký Křovák, protože ve své hatmatilce řekl něco, co je v USA zakázané.

  janek (p)

  P.S. máš ještě g-mail?

  OdpovědětVymazat
 2. porad tomu tady veli stejnej blazen?:D

  OdpovědětVymazat