Aktuální zajímavé zprávy a odkazy

NASA upotřebí chemtrails

Vědci rozpráší do vzduchu tisíce tun aerosolu. Chtějí tak bojovat s oteplováním Země
Ostrou kritiku sklízí experiment amerických vědců, kteří chtějí zpomalit globální oteplování pomocí rozprášení aerosolu, který odráží sluneční světlo. Existují obavy, že by taková praktika snížila počet srážek na Zemi a zmenšila zásoby potravin pro miliardy lidí.

Vědci z Harvardovy univerzity přišli s novým nápadem, jak zabránit oteplování planety. Nad americkým státem Nové Mexiko chtějí z balonu ve výšce 24 kilometrů rozprášit tisíce tun chemických částic, které odrážejí světlo zpět do vesmíru. V úterý o tom informoval britský deník Guardian.

Cílem pokusu je sestrojit technologii, která by napodobila činnost vulkánů. Místo síranů však vědci do vzduchu rozptýlí aerosol.

I když členové týmu tvrdí, že by solární geoinženýrství mohlo zpomalit globální oteplování, jiní vědci naopak varují, že může mít nepředvídatelné a ničivé důsledky pro počasí a zásoby potravin na Zemi.

"Může to například ještě více poničit ozónovou vrstvu, narušit srážkový režim, a to konkrétně v tropických a subtropických pásmech. Potenciálně se tak mohou ocitnout v ohrožení zásoby potravin pro miliardy lidí," nešetří kritikou Pat Mooneyová z kanadské nevládní organizace pro monitoring technologií ETC Group.


Podle studie, kterou vědci zveřejnili v červnu, by umělá regulace slunečního záření snížila množství srážek v oblasti Severní Ameriky a severní Eurasie o 15 procent, ve Střední Americe pak o 20 procent.

Podobný pokus chtěla provést britská vláda loni na podzim. Plán napumpovat vodu do nebe však vzbudil takové pobouření mezi veřejností a mezinárodními nevládními organizacemi, že z něho nakonec sešlo.

Animace NASA zobrazuje vývoj průměrných teplot na jednotlivých místech na Zemi od roku 1880. Jako výchozí bod si její tvůrci vybrali průměr z období 1951 až 1980. Odstíny červené pak značí teploty vyšší než průměr ve výchozím období, odstíny modré naopak teploty nižší.

ZDROJ, kde je i trapny video od NASA jak se Země otepluje:
http://zpravy.ihned.cz/c1-56606160-vedci-rozprasi-do-vzduchu-tisice-tun-aerosoli-chteji-tak-bojovat-s-oteplovanim-zeme

1 komentář:

  1. Je mi záhadou proces jak je možné, že si personál práškující zeměkouli neuvědomuje co vytvářejí svojí činností. K tomu, aby se toto dělo, musí být zapotřebí sposta pozemního ale i leteckého personálu. Někdo musí instalovat do letedel zařízení, někdo ho naplní těmi chemikáliemi, a někdo musí zmáčknout knoflík. Ti všichni mají ale rodiny, děti, rodiče přátele. Ti všichni pro kus falešných peněz zavírají oči před následky svých činů? Nemůžou to dělat úplní hlupáci, jinak by jim to zarízení nefungovalo, tak proč si proboha nedají dohromady to, že to co dělají je zabíjí. Nezbývá jiná odpověď, a to že jsme opravdu hlupáci, kteří si nevidí ani na špičku nosu.

    OdpovědětVymazat